Listopad 15, 2020 09:06

Prostata

Pozdrav,
Dijagnosticiran je rak prostate, nakon toga obavljena je iradijacija prostate, nakon čega se pojavio problem s mokrenjem (otežano, bolno i samo par kapi), svakodnevno se uzima omnic ocas tableta. Da li se može i kako olakšati problem sa mokrenjem?
Hvala.

Prim.dr.sc. Ante Reljić dr.med., spec.urolog
Nakon zračenja prostate, ovisno i o metodi, gotovo redovito se pojavljuju tegobe s mokrenjem jer je iradijacija dijelom oštetila i neposredna okolna tkiva. Iako, prije svega ipak treba isključiti infekciju tako da učinite bakteriološki pregled urina. Ukoliko infekcija bude isključena savjetujem uzimati Spasmex F 2x1 tbl i Brufen 600 mg 2x1 tbl kroz dva tjedna, a zatim smanjivati dozu dok ne prođe barem aktna postiradijacijska faza. Pozdrav!
Podijelite članak
Ispiši
Komentara (0)
Imate komentar?

Komentirati mogu samo registrirani članovi. ili registrirajte.

Komentari (0)