Veljača 14, 2020 10:01

Lydinette

Pozdrav,

krenula sam piti Lydinette 30 kontracepcijske pilule te sam popila uredno 2 kutije bez smetnji, no nakon pauze, tj. po završetku druge kutije, tijekom pauze sam imala samo malo jedan dan krvarenja, skoro ništa, ali sam imala crnu krv, tj. baš crno gusto krvarenje.
Zanima me je li to nešto opasno ili što je to crno?

Hvala unaprijed

Prim.dr.sc. Vesna Stepanić dr.med.

Poštovana,

tijekom prvih nekoliko mjeseci (otprilike 3-4) po započinjanju korištenja oralne hormonske kontracepcije mogu se desiti određeni i blaži poremećaji menstruacijskog ciklusa. Ako bilo što od toga što se može očekivati Vas ipak značajno ometa u svakodnevnim aktivnostima, ipak ponovno razgovarajte s nadležnim ginekologom.

Naime, može se doista raditi o neočekivanim situacijama (što se bez pregleda i razgovora ne može reći) pa je potrebno promptno djelovati. Naravno, ovo je napisano pod pretpostavkom kako su u Vas prethodno isključene eventualne kontraindikacije za korištenje OHK.

Svako dobro,

prim.dr.sc. V. Stepanić

Podijelite članak
Ispiši
Komentara (0)
Imate komentar?

Komentirati mogu samo registrirani članovi. ili registrirajte.

Komentari (0)