Bijele naslage na stidnim usnama, od čega?

Poštovani!

Ukratko da sumiram. Moj ginekolog mi je odredio terapiju protiv bakterije ureaplasme parvum i to Doksicilinom (12 dana, 2×1 tableta dnevno) i 6 dana vaginalete Geonistin. Nakon sto sam krenula piti antibiotik i koristiti vaginalete primijetila sam između stidnih usana kao nekakve ‘bijele naslage’ bez mirisa. Ne znam bolje opisati, kao nekakve bijele ‘siraste’ naslage bez mirisa. Mislim da gljivice nisu jer me ništa ne svrbi. Zanima me dali je moguće da su to ipak gljivice kao posljedica uzimanja antibiotika unatoč što sam koristila Geonistin koji je isto antimikotik, ili je to nekakva nuspojava same terapije koja će proći nakon što prestanem sa terapijom? (je li moguće da se na taj način organizam ‘čisti prirodno’ ili je to zbog toga što mikroflora nije normalizirana ili tako nešto?)

Hvala unaprijed.

7.9.2021

Odgovara

prim.dr.sc. Vesna Stepanić dr. med., spec. ginekologije i opstetricije, subspec. ginekološke onkologije

Zahvaljujem Vam na pitanju. Za pretpostaviti je kako su spomenute naslage zapravo ostaci vaginaleta. Predložila bih da više o terapiji vaginaletama, općenito, pročitate u tekstu takvog naslova u Ginekološkoj kolumni. Nadam se da sam Vam pomogla s odgovorom. Čuvajte se i svako dobro.

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika