Imam problem sa prištićima, što promijeniti?

Dobar dan. Pijem kontracepcijske pilule Lyndinette već skoro dvije godine. U 12. mj prošle godine sam ih morala prestati piti jer sam išla na laporoskopiju ciste na jajniku i počela sam ih opet piti u 3. mj. Od tada se mučim s prištićima na području brade, čeljusti i obraza. Prije sam znala imati par prištića na tim mjestima, ali sada stalno izbijaju. Je li bi trebala promijeniti pilule ili da napravim pauzu ili imate neki drugi prijedlog. Hvala.
Lijep pozdrav.

8.6.2021

Odgovara

prim.dr.sc. Vesna Stepanić dr. med., spec. ginekologije i opstetricije, subspec. ginekološke onkologije

Zahvaljujem Vam na pitanju. Bilo bi važno znati koliko imate godina i kakav je patohistološki nalaz iza operacije bio. No, svakako se može zaključiti kako sada ima nekih novih momenata (koji su možda u vezi s Vašom dobi, s patohistološkim nalazom, s Vašom tjelesnom težinom itd), pa bi trebalo razmotriti koji oralni hormonski kontraceptiv bi sada bio izbor za Vas (opet, s obzirom na PH-nalaz, je li OHK uopće indicirana), a od koristi bi bilo obaviti i pregled kod dermatologa. Nadam se da sam Vam pomogla s odogovorom. Čuvajte se i svako dobro.

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika