Je li krvarenje nakon hitne kontracepcije uobičajeno?

Dobar dan,
Meni je mjesečnica završila otprilike prije 11 dana, jučer sam popila ellaOne pilulu, a od spolnog odnosa bez kondoma je prošlo oko 15 h. I dan kasnije nakon što sam popila tabletu počelo mi je malo krvarenje. Je li ima potrebe za brigu da cu zatrudnjeti? Je li to normalno?

Unaprijed hvala i lijep pozdrav!

10.8.2021

Odgovara

prim.dr.sc. Vesna Stepanić dr. med., spec. ginekologije i opstetricije, subspec. ginekološke onkologije

Poštovana, zahvaljujem Vam na pitanju.

Ako ste hitnu kontracepciju uzeli prema uputama, mogućnost trudnoće je zanemariva (imajte ipak na umu kako ni jedna metoda kontracepcije nije apsolutno učinkovita). Vaginalno krvarenje koje navodite može biti povezano s uzimanje hitne kontracepcije. Nadam se da sam Vam pomogla s odgovorom. Čuvajte se i svako dobro.

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika