Vaginalno krvarenje

Poštovani,

Treći mjesec je kako uzimam Adexa kontracepcijske tablete. Naime 14. dan u tom trećem mjesecu mi se pojavilo krvarenje, znači tijekom ovulacije. U prva dva mjeseca mi se to nije javljalo. Sada već četvrti dan imam to krvarenje , ali skroz malo, nije kao menstruacija i tamno smeđe je. Trebam li biti zabrinuta i kontaktirati svog ginekologa te da li trebam prestati piti tablete ili ne?

Lp

7.4.2021

Odgovara

prim.dr.sc. Vesna Stepanić dr. med., spec. ginekologije i opstetricije, subspec. ginekološke onkologije

Zahvaljujem Vam na pitanju. Uz oralnu hormonsku kontracepciju nema ovulacije, dakle nikako nemate ovulacijsko krvarenje. No, svako nenormalno vaginalno krvarenje treba se primjereno istražiti, pa bi i preporuka bila u tom smislu, dakle da najprije obavite pregled/konzultacije kod ginekologa. Nadam se da sam Vam pomogla s odgovorom. Čuvajte se i svako dobro.

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika