Uzimam oralnu kontracepciju i imam smeđi iscjedak, moram li brinuti?

Moja ginekologinja mi je za hormone koji su mi bili podivljali dala Adrianne tablete,pijem ih sad ulazim u drugi mjesec….
Ima već par dana da ni se pojavila malo krv dole,pa sad stalno neki smedi iscjedak,i boli me na desnoj strani ponekad….
Zvala san da se naručim na pregled,s tim da je sa mnom razgovarala sestra,i rekla kako ne moram dolaziti,jer sam bila na pregledu krajem 6 mj…i da je to normalno od tih tableta…..kao nuspojave i da se ne moram bojati ništa…..
Sad me zanima,jel to normalno ili se nešto događa….kad god piskim izađe smedi iscjedak….

16.11.2021

Odgovara

prim.dr.sc. Vesna Stepanić dr. med., spec. ginekologije i opstetricije, subspec. ginekološke onkologije

Uz bilo koji oralni hormonski kontraceptiv može se pojaviti i vaginalna sukrvica, oskudna, prvih nekoliko mjeseci od početka uzimanja. No da bi se potvrdilo kako se doista o tome radi, potrebno je obaviti ginekološki pregled. A ako Vam se čini kako su smetnje povezane s mokrenjem, pametno bi bilo javiti se liječniku opće/obiteljske medicine.

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika