Idiopatska utrikarija

Poštovani,
Pitanje.. Već par godina imam problema s crvenilom po koži i jakim svrabom..Pila sam xyzal da me ne svrbi. Prošle godine u 10.mj sam bila kod dermatologa na pregledu i dobila dijagnozu da se radi o idiopatskoj utrikariji i propisana mi je terapija Nixar jedna dnevno 3 mj, ali i dalje se nije povuklo imam potrebu za terapijom, kontrola je otkazana zbog ove situacije. E sad ja sam primijetila od kad sam počela uzimati Nixar da sam znatno dobila na kilaži, praktički u dva mj 5kg i to samo raste, a hranim se normalno kao i do tada, aktivna kao i do tada i teško sam se debljala. Zanima me jeli to moguće da je od Nixar tableta? I jel mogu promjeniti terapiju kod doktora opće prakse?
Hvala puno.

21.4.2020

Odgovara

mr.sc. Klaudija Šebetić dr.med.spec.dermatovenerolog

Poštovana,
Pokušajte uzimati drugi antihistaminik pa da vidite da li će Vam odgovarati.
Ne znam da li ste napravili i određenu obradu kako bi se otkrio uzrok urtikarije-uobičajeno su određeni laboratorijski nalazi, a daljnja obrada se određuje ako je potrebna (Uzv trbuha,i dr).Potrebno je isključiti upalna stanja.
Lijep pozdrav!

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika