Može li menstruacija kasniti zbog uzimanja terapije?

Poštovana,
Kasni mi menstruacija,test je danas ujutro uraden i negativan je.Prošli mjesec mi menstruacija bila 14.10,ovaj mjesec je trebala doci 12 ali jos nista…Prosli mjesec po zavrsetku menstruacije,21.10. sam imala kratak odnos sa deckom 2-3 minute, nije zavrsio u meni niti je isao do kraja. Nisu bili plodni dani..Prosli mjesec u vrijeme ovulacije sam imala problema s ledima i bila sam dobivala inekcije s lijekovima i jos dodatno pila lijekove. Otkrivena spondiloza i spondilartroza. Da li je moguce da mi kasni od lijekova?

21.11.2022

Odgovara

Lovorka Vidović Gajger, dr. med. spec. ginekologije i opstetricije, subspec. fetalne medicine i opstetricije

Poštovana,

niste naveli koje ste lijekove uzimali za bolove u leđima. Ukoliko su to bili lijekovi iz grupe nesteroidnih antireumatika (NSAR) ili nesteroiidni protuupalni lijekovi, oni su najbrojnija skupina lijekova za liječenje bolova, muskuloskeletnih bolesti te povišene temperature. Ima dosta preparata na tržištu npr; diklofenak, ketoprofen, ibuprofen itd. Ti preparati onemogućuju sintezu prostaglandina. Oni se također redovito ordiniraju i u ginekologiji kod problema sa  dismenorejama (bolnih menstruacije) te obilnih menstruacija. Ako ste uzimali takve i slične preparate, oni ne bi trebali  biti uzrok kašnjenja menstruacije.

 

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika