Od kontracepcije dobijem prištiće po licu, zašto?

Dobar dan. Pijem kontracepcijske pilule i morala sam napraviti pauzu od 3-4 mjeseca krajem prošle godine i početkom ove. Počela sam ih opet piti u 3. mj i od tad se borim s prištićima u području brade, čeljusti i obraza. Prije sam znala imati par prištića u periodu kad bi trebala dobiti menstruaciju, ali inače mi je bilo relativno čisto lice. Svaki dan čistim lice i stavljam proizvode protiv prištića, ali ne vidim neke velike promjene. Je li bi trebala promijeniti pilule ili možda napraviti pauzu, ali se bojim da kad ih opet počnem piti da će se opet stvoriti isti problem. Hvala
Lijep pozdrav

12.7.2021

Odgovara

mr.sc. Klaudija Šebetić dr.med.spec.dermatovenerolog

Poštovana,

svakako je potrebno razgovarati s ginekologom  i vidjeti zašto nastaju akne iako uzimate hormonsku kontracepciju i vidjeti da li je potrebno promijeniti kontracepcijske tablete.Ne znam koji je razlog uzimanja hormonske kontracepcije , da li su to policistični jajnici ,neredovite menstruacije ili sl. ali ako je do pogoršanja na licu došlo tijekom  navedene terapije potrebno je ili promijeniti lijek ili napraviti pauzu.

Srdačan pozdrav!

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika