Halitoza

Poštovani,

zadnjih godina imam problrm s halitozom.
Prije 2 godibe sam posao kod ORL liječnika s tim problemom i ustanovljeno je da je nosna šupljina kriva. Operirao sam rl septum i sada je prohodno.
Ali opet nakon toga imam problem halizoze.

Ponovno sam pošao u istog liječnika i objasnio mu problem (slijevanje sekreta u grlo, upaljena nosna šuplljina i hrlo nekad, temeljito perem zube i jezik čak nekoloko puta dnevno, higijena mi je na max, stalno osjećam neku gustu tekućinu u dnu grla pri nosu), pregledan sam ponovno i ustanovljeno je da je sve uredno, uključujući krajnike… Napravio sam bris ždrijela dva puta, oba puta sve uredno.
Dobio sam recept tantum vedrfr sprej sa povremeno koristim, sto i dalje nije urodilo plodom.

Nakon toga posao sam kod endoktinologa i doktorica me nije htjela ni pregledat jer je mislila da je sve psihički problem… Uputila me gastroentrrologu, tj. na gastroskopiju.

Međutim, ja sam promijenio ORL liječnika prije 3 tjedna da vidim novo mišljenje, ustanovljeno je da je sve uredno i uputio me na bris nosa, tj. eozinofile i gastroskopiju.

Danas sam dobio nalaz citološki i na njemu piše da su u nosnoj šupljini prisutne velike kolivine eozinofilnih i neurofilnih granulocita uz upalne promjene…

Kako radim u bolnici, posjetio sam doktora gastroenterologa s citološkim nalazom da vidim je li potrebno raditi gastroskopiju, a nemam probavnih smetnji, dogovorio sam se da pođem sa svime opet kod ORL liječnika pa ako bude potrebna gastroskopija, napravit ćemo.

Kako sam bio vezan za jedno mišljenje, danas otkrivam da mi je potrebno više mišljenja tako Vas molim da mi odgovorite što mi je dalje za radiiti.

Hvala.
Lijep pozdrav

10.3.2020

Odgovara

Irena Matić-Trputec dr.med.

Poštovana,

nalaz eozinofila i neutrofila upućuje da se radi o potencijalnoj alergijskoj i upalnoj reakciji. Bez obzira o kojoj se problematici radi, po preporuci otorinolaringologa, potrebno je provesti ciljano liječenje kako promjene ne bi prešle u kronicitet.

Prvo riješite lokalni problem sa sluznicom gornjem dišnog sustava pa tek onda po preporuci gastroenterologa napravite eventualno potrebnu gastroskopiju. Premda navodite da primjena lokalnih pripravaka i intenzivna higijena usta nije urodila zadovoljavajućim rezultatom, ostanite uporni u tome i vremenom ćete umanjiti tegobe koje sada osjećate. Dodatni savjet možete potražiti i kod ljekarnika. 

Svako dobro!

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Iz iste kategorije

Obiteljska medicina

Akne

Vrijeme čitanja članka: 5 minute Akne (acne vulgaris) su polietiološka dermatoza koja se pojavljuje na seboroičkim područjima kože, a obilježena je nastankom komedona, upalnih lezija (papula, pustula, nodusa) i ožiljaka. Akne su jedna od najčešćih kroničnih upalnih dermatoza. Pogađa oba spola i pojavljuje se u oko 80% adolescenata. Obično započinje u dobi između 12. i 14. godine života i najčešće […]

Obiteljska medicina

Nateknuo mi je vrat i kašljem, što mi je činiti?

Obiteljska medicina

CVI (cerebrovaskularni inzult, moždani udar)

Vrijeme čitanja članka: 2 minute Moždani udar (MU) označava heterogenu grupu poremećaja koji su definirani kao iznenadni, lokalizirani poremećaj moždane cirkulacije koji izaziva neurološki ispad. Moždani udar može biti ishemični (80 %) a u pravilu nastaje uslijed tromboze ili embolije te hemoragični (20 %) koji nastaje uslijed puknuća krvne žile (subarahnoidalno ili intracerebralno krvarenje). Simptomi moždanog udara koji traju <1 […]

Obiteljska medicina

Periferna arterijska bolest

Vrijeme čitanja članka: 3 minute Periferna arterijska bolest (PAB) naziv je za aterosklerotsku, stenozirajuću, okluzivnu ili aneurizmatsku bolest aorte i njenih organaka (ekstrakranijalnih karotidnih i vertebralnih, arterija gornjih i donjih ekstremiteta, te mezenterijalnih i renalnih arterija), a koja ne uključuje bolesti koronarnih arterija. Važna je manifestacija sistemske aterosklerotske bolesti. U zapadnim zemljama periferna arterijska bolest pogađa oko 5% populacije u […]

Obiteljska medicina

Akutni infarkt miokarda

Vrijeme čitanja članka: 2 minute Akutni koronarni sindrom je skupina različitih kliničkih prezentacija od infarkta miokarda s elevacijom ST spojnice (STEMI), infarkta miokarda bez elevacije ST spojnice (NSTEMI) i nestabilna angina. STEMI je u pravilu uzrokovan potpunim aterotrombotičnim začepljenjem koronarne arterije te je primarni cilj što brža reperfuzija primarnom angioplastikom ili fibrinolitičkom terapijom dok je u podlozi NSTEMI-ja obično stenoza […]

Obiteljska medicina

Inkontinencija kod muškaraca

Vrijeme čitanja članka: < 1 minuta Inkontinencija urina kod muškaraca češće se javlja u starijoj životnoj dobi i često je povezana sa bolestima prostate. Svaki četvrti muškarac stariji od 70 godina ima određeni tip inkontinencije urina. Inkontinencija se može klasificirati kao statička, urgentna, miješana, paradoksna, kontinuirana i funkcionalna. U liječenju inkontinencije urina važno je liječiti bolesti udružene sa nastankom inkontinencije poput […]

Obiteljska medicina

Molim savjet za prehladu i zečepljene uši

Obiteljska medicina

Rekurentne infekcije mokraćnog sustava

Vrijeme čitanja članka: 2 minute Rekurentne IMS su one koje su javljaju dva ili više puta u šest mjeseci, odnosno tri ili više puta u jednoj godini. Rekurentne IMS češće su reinfekcije (upala uzrokovana mikroorganizmom različitim od prijašnje upale), a rjeđe su relapsi (upala uzrokovana istim mikroorganizmom koji je dokazan prije početka liječenja zadnje upale). Rezorvoar za reinfekciju je fekalna […]