krv u urinu i spermi
Poštovani,
Jutros sam primijetio malo krvi nakon masturbiranja. Nakon toga kada sam urinirao, na početku prve kapi kad krenu opet trag, nešto kao smeđe boje.
Seksualne odnose nisam imao par mjeseci, posljednjih 5-7 dana mislim da nisam ni masturbirao. Nakon tog vremena pauze masturbirao sam prije dvije večeri, ali tad nisam ništa primijetio jer nisam obraćao pažnju i bio je mrak, ali mislim da je sutradan isto kao i danas bio trag krvi na početku uriniranja, samo opet tome nisam davao pažnju jer sam mislio da mi se čini.
Međutim danas nakon mastrubacije sam siguran.
Ne peče me niti me boli, imam li razloga za brigu? Hvala unaprijed
18.9.2017
Odgovara
prim. dr. sc. Ante Reljić dr. med., spec. urologije, subspec. urolitijaze i urološke onkologijeRekao bih da nemate. Radi se o simptomu pojave krvi u sjemenoj tekućini (spermi), a taj se naziva hematospemia. U Vas nije slučaj da čitav ejakulat bude krvav što obično jače zabrine bolesnike, nego se kap-dvije pojave početkom slijedećeg mokrenja. Ne znam koje ste dobi, a to nije beznačajno. Dakle, ako ste mlad muškarac nema razloga za brigu. Radi se o tome da prilikom masturbacije pukne neka sitna kapilara, a doslovno kap krvi je dovoljna da intenzivno oboji čitav ejakulat. Stanje zahtijeva daljnju urološko-hematološku dijagnostiku ako traje uporno – dakle, kod svake ejakulacije – i u starijih muškaraca. Suzdržite se još par dana od ejakuliranja i, gotovo sigurno, problem nestaje spontano. U suprotnom – urologu!
Vaše pitanje je odgovoreno.