Bolno lijevo stopalo, bol u trećem metatarzofalangealnom zglobu
Poštovani,
Molim Vas za savjet.
Prije otprilike mjesec dana, pri dužem hodanju, javila mi se bol u lijevom stopalu u predjelu 3. metatarzofalangealnog zgloba. Bol je prestala nakon 1 dana i nisam obraćala pozornost na to.
10-ak dana nakon toga, opet pri malo duljem hodanju, javila se jača bol na istom mjestu. Tog istog dana izmasirala sam bolno mjesto i nakon par sati bolno mjesto i 3. prst lijevog stopala su pocrvenili pa poprimili plavu i ljubičastu boju, odnosno nastao je podljev krvi te blagi otok tog mjesta. Odmarala sam narednih dana te je boja nestala, a bol prošla.
Prošlog tjedna mi se opet javila bol u istom mjestu, ovog puta jačeg intenziteta, opet s otokom i podljevom krvi, a sve je nestalo za 1 dan. Međutim, jučer mi se opet sve to isto pojavilo (uz minimalno hodanje) s tim da je sad otok malo veći i to između 2. i 3. te 3. i 4. metatarzofalangealnog zgloba, bolnost je najjača u predjelu 3. metatarzofalangealnog zgloba i 3. prsta, a ostali prsti me ne bole.
Navedena situacija otežava mi hodanje i pomalo me zabrinjava budući da se ista situacija ponavlja već četvrti put u mjesec dana.
Imam 22 godine, visoka sam 174 cm, teška 65 kg, do sad nisam teže bolovala, nisam imala problema ni s kostima ni sa zglobovima. Iskreno se i ne sjećam da sam ozlijedila lijevo stopalo.
Molim vas za mišljenje o čemu bi se moglo raditi te ako mi možete savjetovati što napraviti po tom pitanju (posjetiti ortopeda, fizijatra, odmarati?) jer mi bolovi otežavaju hodanje i pomalo me frustriraju.
Iskreno Vam zahvaljujem!
Lijep pozdrav!
19.10.2020
Odgovara
prim. Ivan Sunara dr. med., spec. fizikalne medicine i rehabilitacijePoštovana, mislim da bi bilo dobro napraviti RTG i time započeti obradu, te naravno prgledom kod liječnika obiteljske medicine.
Nakon pregleda vašeg liječnika i RTG-a može vas se dalje uputiti specijalistu ovisno o problematici i uzroku vaših simptoma.
Lijepi pozdrav.
Vaše pitanje je odgovoreno.