Povišena temperatura više od mjesec dana

Dobra večer,

molila bih Vas za savjet:
Kćer mi ima 22 godine. Inače se bavi sportom. U 10 mjesecu završila je zagrebački, a u 2 mjesecu završila je splitski maraton. Nakon 18 dana nakon istrčanog maratona pojavila joj se temperatura i afte. Nije ih bilo puno, 3-4, i trajale su 4 dana. Međutim, temperatura je rasla do 37,6 i to 4-5 dana, a nakon toga se dizala do 37,4. Navečer bi pala ispod 37 i ujutro isto ne bih imala da bi se oko 12 h digla do 37,3 pa bila do navečer. Tako ima temperaturu mjesec dana. Međutim, ova zadnja 4 dana ne spusta se ispod 37,1. U međuvremenu je bila 4 dana bez temperature. Znači mjesec dana ima tako malu temperaturu. Drugih simptoma nije imala niti kašalj,niti grlobolju, niti teško disanje, niti gušenje, niti glavobolju, niti umor…znači nikakvi drugi simptomi. Htjeli smo joj izvaditi krv ali nemamo gdje. Njena doktorica opće prakse ne vadi zbog nastale situacije pa nam je preporučila da izvadimo privatno. Ali ni oni neće da joj izvade jer ima malu temperaturu, a naređeno im je da ne smiju vaditi. Ne znam više što napraviti? Ona se osjeća skroz dobro. Šta da napravim u ovoj situaciji?Je li postoji mogućnost da nekako izvadi krv ili smatrate da nije potrebno? Molim Vas za savjet?

Unaprijed hvala

29.4.2020

Odgovara

Mirjana Žagar-Petrović dr.med.

Poštovana gospođo Dumanić,

ja bih da sam liječnica Vaše kćerke prvo isključila infekciju COVID-19. Naručila bih je u regionalni zavod za javno zdravstvo na bris nosa. Ako ste u Zagrebu to je zavod A.Štampar – Mirogojska 16 ili u pripadajućem domu zdravlja. Preporuke su da se sva nejasna febrilna stanja potvrde ili isključe na COVID-19. Ako je negativna tada ima nalaz i mogu se poduzimati daljnje dijagnostičke pretrage- krvna slika, slikanje pluća i dr. Javite se liječniku obiteljske medicine neka je naruče na bris. Nalaz je gotov za 24 sata. Lijep pozdrav. Inače dugotrajna febrilna stanja kod mladih ljudi česta su kod infektivne mononukleoze, a to se onda može vidjeti iz krvne slike.

S poštovanjem

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Iz iste kategorije

Epidemiologija

Nakon preboljenja korone ne osjećam se dobro, što da radim?

Epidemiologija

Covid -19 – nova bolest i novi virus koji su promijenili svijet

Vrijeme čitanja članka: 3 minute U Hrvatskoj je do 19. travnja od Covida-19 oboljela 1.871 osoba, umrlo je 47, a oporavilo se 709 osoba. Stopa smrtnosti iznosi 2,5 %..

Epidemiologija

Pandemija bolesti Covid-19

Vrijeme čitanja članka: 3 minute Pandemija bolesti Covid-19 do 13. travnja 2020. godine proširila se u 210 zemalja svijeta….

Epidemiologija

COVID-19 – nova bolest i novi virus koji su promijenili svijet

Vrijeme čitanja članka: 4 minute Od 31. prosinca 2019. godine kada je službeno u Kini registriran prvi oboljeli od nove bolesti kasnije nazvane COVID-19 do 5. travnja 2020., kada pišem ovaj tekst, pandemija se prošila u 208 zemalja širom svijeta.

Epidemiologija

Novi koronavirus SARS-CoV-2 i bolest COVID-19

Vrijeme čitanja članka: 3 minute Koronavirusi, pa i novi koronavirus prenose se sekretom dišnih puteva, kapljično ili indirektno dodirom zagađenih površina, rukovanjem nakon dodirivanja očiju, nosa, ustiju…

Epidemiologija

Molim Vas komentar nalaza

Epidemiologija

O cjepivima i cijepljenju

Vrijeme čitanja članka: 5 minute Cijepljenje ili vakcinacija je postupak primanja cjepiva s ciljem stvaranja imuniteta ili obrane organizma od određenih uzročnika zaraznih bolesti.

Epidemiologija

Prehlada i vitamin C

Vrijeme čitanja članka: 4 minute Redovito uzimanje vitamina C kao dodatka prehrani ne smanjuje učestalost prehlada kod odraslih, ali može pomoći u trajanju i težini prehlade