Povišena temperatura

Poštovani,
U veljači 2017. godine dobila sam proljev I blago povišenu temperaturu (37.2/3). Proljev je prošao, ali temperatura nije. Od tada do danas dosta cesto imam tu blago povišenu temperaturu (do 37.5), odnosno već tri I pol godine. Radila sam sve moguće nalaze, sto je uključivalo Ana 8 profile, test na sve moguće zarazne I spolno prenosive bolesti, spolne hormone, hormone štitnjače…. Svi su nalazi negativni I dijagnoza je povišena temperatura nepoznatog podrijetla. Inače sam zdrava (osim sto imam inzulinsku rezistenciju koju su mi otkrili sasvim slučajno prije mjesec dana), nikad nisam imala gripu ni temperaturu iznad 38. Osim te povišene temperature nemam nikakve simptome osim sto kad je imam, bude mi jako jako vruće I zažare mi se obrazi (budu jako jako crveni) povišena temperatura se obicno javlja kad sam pod stresom, neispavana ili kad putujem. Brine me jer mnogi povišenu temperaturu tumače kao znak Covida, pa sam se za divno čudo I na to testirala I nalaz je bio negativan, ali mi doktor odbija dati bilo kakvu potvrdu o temperaturi nepoznatog podrijetla koja će mi eventualno trebati za posao. Ne znam imate li kakav savjet ili mišljenje. Osobno mi ne smeta ta povišena temperatura (kad je imam), ali me strah s obzirom na Covid da ću imati problema. Hvala I Lp.

16.9.2020

Odgovara

Mirjana Žagar-Petrović dr.med.

Poštovana, budući da ne možete dobiti potvrdu od svog liječnika savjetujem Vam da imate uvijek kod sebe povijest bolesti i medicinsku dokumentaciju iz koje je vidljivo da stalno imate subfebrilne temperature. Inače infektolozi temeperaturu do 37,5 ne smatraju povišenom temperaturom. No, u trenutnim okolnostim s epidemijom COVIDA to je problem. Inače je obično stvar u Centru za regilaciju temperature u hipotalamusu i jedan od mogućih uzroka je debljina. Lijep pozdrav.

Vaše pitanje je odgovoreno.

Imate pitanje vezano za zdravlje?

Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Iz iste kategorije

Epidemiologija

Covid -19 – nova bolest i novi virus koji su promijenili svijet

Vrijeme čitanja članka: 3 minute U Hrvatskoj je do 19. travnja od Covida-19 oboljela 1.871 osoba, umrlo je 47, a oporavilo se 709 osoba. Stopa smrtnosti iznosi 2,5 %..

Epidemiologija

Nakon preboljenja korone ne osjećam se dobro, što da radim?

Epidemiologija

Pandemija bolesti Covid-19

Vrijeme čitanja članka: 3 minute Pandemija bolesti Covid-19 do 13. travnja 2020. godine proširila se u 210 zemalja svijeta….

Epidemiologija

COVID-19 – nova bolest i novi virus koji su promijenili svijet

Vrijeme čitanja članka: 4 minute Od 31. prosinca 2019. godine kada je službeno u Kini registriran prvi oboljeli od nove bolesti kasnije nazvane COVID-19 do 5. travnja 2020., kada pišem ovaj tekst, pandemija se prošila u 208 zemalja širom svijeta.

Epidemiologija

Novi koronavirus SARS-CoV-2 i bolest COVID-19

Vrijeme čitanja članka: 3 minute Koronavirusi, pa i novi koronavirus prenose se sekretom dišnih puteva, kapljično ili indirektno dodirom zagađenih površina, rukovanjem nakon dodirivanja očiju, nosa, ustiju…

Epidemiologija

Molim Vas komentar nalaza

Epidemiologija

O cjepivima i cijepljenju

Vrijeme čitanja članka: 5 minute Cijepljenje ili vakcinacija je postupak primanja cjepiva s ciljem stvaranja imuniteta ili obrane organizma od određenih uzročnika zaraznih bolesti.

Epidemiologija

Prehlada i vitamin C

Vrijeme čitanja članka: 4 minute Redovito uzimanje vitamina C kao dodatka prehrani ne smanjuje učestalost prehlada kod odraslih, ali može pomoći u trajanju i težini prehlade