Bol u nozi nakon Covid cjepiva, što da radim?

Pozdrav,

Nedavno sam se cijepila sa Pfizer cijepivom i sad osjećam bolove u nogama, ali najviše u desnoj nozi. Osjećam težinu i ne mogu baš stajati na nju jer je stalno prisutna neka “tupa”bol. Ne znam da li to ima veze sa cijepivom,jer i prije me znala ta desna noga boljeti, ali sad kao da me više boli nego prije. Imala sam dvije ablacije srca, pa me zanima da li je možda od toga,budući da su mi uvodnice uvodili kroz žilu u nozi. Hvala

8.6.2021

Odgovara

prim. Ivan Sunara dr. med., spec. fizikalne medicine i rehabilitacije

Poštovana, zahvaljujem na vašem pitanju.

Mala je vjerojatnost da je od cijepiva isključivo i samo bol. Jedno od rijetkih nuspojava cijepiva jest vesnska tromboza, ali za tu bolest su simptomi uglavnom više izaženiji, odnosno bude otok u nozi, više od 3 cm bude veća zahvaćena oga od druge noge, tvrdoća mišića i slično. No, svakako je dobro iskjučiti navedeno stanje. Ukoliko postoji i minimalna sumnja na isto obratite se vašem liječniku.

Lijepi pozdrav.

Imate pitanje vezano uz vaše zdravlje? Konzultirajte se s našim stručnim timom.

Pitajte liječnika